Regionální trh se uskutečnil   ve čtvrtek 16. června od deseti do šestnácti hodin v dolní části náměstí okolo „pítka“ v Poličce. Centrum si dalo za cíl podpořit místní výrobce, chovatele a farmáře.

Na náměstí u pítka nabízeli ve čtvrtek drobní prodejci z regionu asi u třinácti stánků svoje výrobky. Návštěvníci měli možnost si zakoupit užitnou keramiku, šperky, ručně vyrobená mýdla, ale také medovinu a med přímo od včelaře nebo perníčky. K sehnání zde byla mimo jiné také  ovčí vlna, patchwork, obrazy nebo drobné bioprodukty.
Všechny jejich výrobky mě lákají, v běžných obchodech  je nenajdu,“ řekla jedna z návštěvnic.
Někteří lidé přišli, aby podpořili mentálně postižené obyvatele ústavů, jejichž výrobky zde bylo možné také zakoupit , a tím tak podpořit dobrou věc.

V rámci trhu byla na paravanu prezentována činnost MaTami, centra pro rodinu i projekt Našim nejmenším.

 


Trh doplnil zajímavý program. Ve třináct hodin proběhl na náměstí u „pítka“ workshop Veroniky Bromové s názvem Chaos, práce s fotografií, rekvizity, atrakce a mnoho dalšího. Navázala tvořivá dílna pohádkového malování v prostorách centra MaTami. Děti si vytvořily postavičky ze zeleniny a vyzkoušely tiskání bramborovými tiskátky na látku.

Odpoledne zahrála Modrá sedma na dvoře Centra Bohuslava Martinů dětské divadlo Tři sestry a jeden prsten. Celá akce a doprovodný program se konaly v rámci projektu „Našim nejmenším“ podaný Místní akční skupinou MAS Sdružení pro rozvoj Poličska, podpořený Státním zemědělským intervenčním fondem a  Městem Polička. Projekt umožní vybavit nábytkem a počítačovou technikou rodinné centrum v Poličce.

Tato akce naplnila jeden z cílů centra. Tím je pořádání akcí pro veřejnost, zlepšení soudržnosti mezi obyvateli a rozvoj komunity. Pořadatelé se snažili, aby obyvatelé Poličky a okolí získali povědomí o tom, že je možné kupovat si rozmanité zboží od místních malopěstitelů, malochovatelů a řemeslníků z regionu a tím podpořit jeho rozvoj. Pro rodinné centrum z této akce neplyne žádný zisk.

„Zároveň bychom byli ale moc rádi, kdyby se z této akce stala v budoucnosti tradice,“ vysvětlila Kateřina Stodolová.

Rodinné centrum MaTami v Poličce je sdružení, které je založené zejména na dobrovolné práci maminek na mateřské a rodičovské dovolené a lidí se zájmem o tematiku zdravého a aktivního rodičovství.

249877_172835339444307_121550264572815_422856_8230641_n

trh4

trh6

Vtvarn_dlnika