„JAK SE ŽIJE V ZOO?“

 

V neděli 28. Srpna 2011 se farní zahrada v Lysicích proměnila v zoologickou zahradu. Proběhlo tak loučení s prázdninami s názvem “ Jak se žije v ZOO“, jako doprovodná akce k projektu "Našim nejmenším", který je realizován ve spolupráci s MAS Partnerství venkova, MAS Sdružení pro rozvoj Poličska,o.s. a MAS Boskovicko PLUS,o.s. z Programu rozvoje venkova.

Členové mateřského centra Jablíčko a spousta dalších dobrovolníků se převlékli za zvířátka ze ZOO  a na stanovištích dávali dětem různé úkoly a za ně razítka do mapy ZOO. Například u medvěda brtníka děti po hmatu poznávali různé povrchy dotykových disků a jejich úkolem bylo přiřadit k sobě stejné struktury.  Na stanovišti opice musely děti zdolat „opičí dráhu“, u geparda hledali v domečku z plastové stavebnice ztracená mláďátka zvířátek.  12 stanovišť doplňovala výtvarná dílnička na výrobu masek zvířátek, skákací hrad, trampolína  a opékání špekáčků. Za splnění všech úkolů děti dostaly balíček odměn a pitíčko. Párky na opečení byly k dispozici všem návštěvníkům.  Lysickou ZOO navštívilo 93 dětí se svými rodiči a prarodiči z Lysic a okolí. Akci skvěle moderoval dlouhodobý příznivec MC Jablíčko Mirek Rosmanit z Ostravy. Připravil si pro děti písničky a zajímavosti o zvířátkách a další úkoly.

Akce byla pro všechny zdarma, a to by nebylo možné bez velké podpory sponzorů, kteří poskytli peníze na občerstvení a mnoho odměn. Sportovní pomůcky byly zakoupeny z projektu „Našim dětem“   a budou sloužit nejen na podobných jednorázových akcích, ale celoročně při pravidelných cvičeních rodičů s dětmi v mateřském centru Jablíčko.

Donky_2011_MC_Jablko_029

Donky_2011_MC_Jablko_035

 

Donky_2011_MC_Jablko_044 Donky_2011_MC_Jablko_047

Donky_2011_MC_Jablko_049 Donky_2011_MC_Jablko_056