Každoročně pořádá Národní síť místních akčních skupin České republiky společně s MZe ČR,  Spolkem pro obnovu venkova a Agrární národní konferenci o venkovu. Tentokrát se konference konala pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje v Lázních Bělohrad, v lázeňském resortu Tree of life

v termínu 23.-25.11.2010.

Celkem se konference zúčastnilo přes 300 návštěvníků, přičemž byli rozděleni do 3 tématických skupin, ve kterých probíhaly přednášky, workshopy a exkurze. Nechyběl ani společenský večer, kde byla možnost vyměnit si zkušenosti s kolegy a většina místních akčních skupin také prezentovala své MAS prostřednictvím reklamních bannerů a propagačních materiálů. Aktivní místní akční skupiny Pardubického kraje se důstojně prezentovaly na konferenci společnou výstavkou bannerů a propagačními předměty od drobných upomínkových předmětů, zpravodajů až po domácí upečené perníčky. Tématem celé konference byl ROZVOJ VENKOVA PO ROCE 2013.

I naše místní akční skupina na konferenci nesměla chybět, protože je to vždy obrovsky inspirativní akce vedoucí k rozvoji dalších a nových aktivit v regionu MAS.

 

Olga Ondráčková, manažerka MAS SpRP

 

konference_065

konference_063

konference_069